logo prof

Юридична консультація. Про призов на строкову військову службу

 7 липня 2017 р. Президент України підписав Указ № 178/2017. Згідно з цим Указом у серпні 2017 року відбудеться призов громадян України на строкову військову службу до Національної гвардії України. Оскільки на нашому підприємстві працює багато молодих людей, вважаємо за необхідне звернути увагу читачів на важливі аспекти, пов’язані з призовом на військову службу.

Хто підлягає призову?

Чоловіки у віці від 20 до 27 років включно, придатні за станом здоров`я.

Який строк військової служби?

Для тих, хто не має ступеня вищої освіти спеціаліст чи магістр,– 18 місяців. Для тих, хто має вищу освіту,– 12 місяців.

Які гарантії надає держава?

Зберігається місце роботи (не підлягають звільненню) і середній заробіток. На початку проходження військової служби з державного бюджету через військовий комісаріат на банківську картку виплачується допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних громадян, що установлений на 1 січня року, в якому здійснюється призов. На перше січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1 600 грн. Отже, призовники повинні отримати 3 200 грн. Після демобілізації протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання військовий комісаріат надає матеріальну допомогу в розмірі середньої місячної заробітної плати за останнім місцем роботи за рахунок коштів державного бюджету. Для отримання цієї допомоги до військового комісаріату необхідно з місця роботи принести довідку про середній заробіток. Час проходження військової служби зараховується до страхового стажу і до пільгового пенсійного стажу (за списками № 1 або № 2). Після демобілізації на підприємстві можна оформити тарифну основну відпустку за той час, що за працівником зберігалося місце роботи. Не можна претендувати на додаткову відпустку за важкі або шкідливі умови праці тому, що вона надається тільки тим, хто фактично працював в таких умовах.

Хто звільняється від проходження строкової військової служби?

Від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України:

– які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби в мирний час;

– які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку;

– які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;

– батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати;

– які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;

– які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;

– яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

Кому може бути надана відстрочка від призову на строкову військову службу?

Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають;.

1) непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб – громадян України, зобов’язаних відповідно до законодавства їх утримувати.

2) неповнолітніх рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер або непрацездатних рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер незалежно від їх віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов’язаних відповідно до законодавства їх утримувати;

3) одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття, за умови офіційного працевлаштування призовника;

4) дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері у зв’язку з її смертю або за рішенням суду;

5) двох і більше дітей;

6) дитину-інваліда;

7) дружину-інваліда;

8) вагітну дружину.

Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за власним бажанням може надаватися призовнику, який є особою з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У разі якщо призову на строкову військову службу підлягають кілька синів одночасно, відстрочка може надаватися одному з них за їх бажанням з урахуванням пропозиції батьків на час проходження строкової військової служби братами, до звільнення в запас одного з них. Районна (міська) призовна комісія може прийняти рішення про надання призовнику відстрочки від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами, незважаючи на небажання призовника нею скористатися, виходячи при цьому з того, що його призов може суттєво погіршити матеріальне становище осіб, яких відповідно до законодавства він повинен утримувати.

Відстрочка від призову на строкову військову службу за станом здоров’я на строк до одного року надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.

Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

– у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;

– у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти;

– у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання;

– в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у навчальних закладах інших держав.

Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається один раз за період навчання, і громадяни призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість втрачають право на відстрочку від призову на строкову військову службу незалежно від їх повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального закладу або поновлення у вищому навчальному закладі. Громадяни призовного віку, які перервали навчання у зв’язку з отриманням академічної відпустки за станом здоров’я або сімейними обставинами, для догляду за близькими родичами, право на надану відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачають.

У разі переведення призовників, які навчаються у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, для навчання в інший вищий навчальний заклад із зазначеною формою навчання право на відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачається.

Відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку:

– педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, – на весь період їх роботи за спеціальністю;

– медичним працівникам, за умови повного навантаження на займаній посаді, – на весь період їх роботи за фахом у сільській місцевості;

– священнослужителям, які закінчили вищі або середні духовні навчальні заклади і займають посаду в релігійних організаціях, що діють за статутом (положенням), зареєстрованим у встановленому порядку, – на час виконання обов’язків священнослужителя;

– сільським, селищним, міським головам – на строк виконання ними цих повноважень;

– особам, які мають науковий ступінь кандидата (доктора) наук та працюють на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, – на весь період їх роботи за цією спеціальністю;

– резервістам – на весь період служби у військовому резерві;

– поліцейським – на весь період їх служби.

Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або стосовно яких кримінальна справа розглядається судом, – до прийняття відповідного рішення.

Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) військові комісаріати документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

Призовники, які втратили підстави для надання відстрочки від призову на строкову військову службу, а також особи, які не мають права на відстрочку або підстав для звільнення від призову на строкову військову службу, і не призвані з різних причин на строкову військову службу у встановлені строки, повинні бути призвані під час здійснення чергового призову.

Де можна подивитися перелік хвороб, які є підставою для отримання відстрочки або для звільнення від військової служби?

Медичні працівники керуються Наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року N402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України».

Чим загрожує ухилення від проходження строкової військової служби?

Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу карається обмеженням волі на строк до трьох років. (стаття 335 Кримінального кодексу України).

Телефони для отримання безкоштовної
юридичної консультації членами ПМГУ: 067  638 32 38, 499 31 81

Вы здесь: Главная Правовая защита Юридическая консультация Юридична консультація. Про призов на строкову військову службу

Наш адрес

  • Адрес для писем:
    50095, Днепропетровская обл.,
    г. Кривой Рог, ул. Орджоникидзе, 1,
    первичная профсоюзная организация ПМГУ
    ПАО «АрселорМиттал Кривой Рог»,
    Телефон: +380 (56) 499-31-66 (приёмная)
  • E-mail: amkrprof@gmail.com